Jdi na obsah Jdi na menu
 


Colin Farrell

Colin Farrell

Věk: 31 let
Povolání: herec

 

Národnost: irská

 

Datum narození, místo:
31.5.1976

Životopis (biografie) / Informace:

Irský rebel. Tak by se dal taky nazvat tento pohledný mladík, který přišel do Hollywoodu a nehodlá jej jen tak opustit. Zachovává si tvář a je stále sám sebou. Pivko, ženy a „pařby“ jsou jeho záliby kromě hraní ve filmech. V pouhých 26ti letech si zahrál hned několik velkých filmových rolí a hrál po boku hvězd jako je Tom Cruise, Bruce Willis anebo Kevin Spacey.

Vlastním jménem Colin James Farrell se narodil v hlavním městě Irska, Dublinu. Colin má bratra a dvě sestry. Pochází z již známé rodiny profesionálního hráče fotbalu. Otec jej viděl jako svého nástupce, ze kterého bude stejně velká sportovní hvězda jako byl on. Bohužel tomu tak není. Právě jedna z jeho sester začala studovat na Gaiety School of Drama herectví. A díky tomu se Colin začal vidět spíše jako herec na divadelních prknech a také před kamerou než fotbalista. Po dokončení střední školy následoval sestru a začal navštěvovat stejnou školu.

Poprvé se objevil před kamerou v roce 1996. Bylo to v komediálním seriálu "Ballykissangel". Další rok se objevil v méně známém filmu „Drinking Crude“, což bylo jeho první učinkování ve filmu. A o rok později opět v dalším seriálu Falling for a Dancer. Do té doby si Colina téměř nikdo nevšiml. V dalším celovečerním filmu „The War Zone “si zahrál opět v roce 1999. Tím ale ještě strmá filmová kariéra nezačala.

Po třetí epizodě televizního filmu „David Copperfield“ ve stejném roce skončil s televizním hraním. A posledním filmem, který natočil „doma“ v Irsku, před cestou do Hollywoodu, byl film „Rafinovaný zloděj“ (Ordinary Decent Criminal), kde hlavní roli ztvárnil Kevin Spacey. V tomto filmu se tedy poprvé Colin setkal s někým z Hollywoodu. A to nastal menší zlom.

Colin byl ve stejný rok, po natáčení po boku Kevina Spaceyho, osloven režisérem Joelem Schumacherem (8mm, Telefonní budka) pro natáčení filmu Tigerland, aby obsadil hlavní roli. Za tento film získal ocenění nováček roku. Colinova obliba u diváku šla vzhůru a jeho jméno začalo vyznívat. V roce 2001 si zahrál ve filmu Američtí psanci.

Ten největší zlom v kariéře Colina Farrella byl rok 2002, kde natáčel vedle akční hvězdy Bruce Willise. Jednalo se o válečné drama Hartova válka natáčené z velké části v České republice. Colin zde ztvárnil vojáka v zajateckém táboře, který se snaží obhájit černošského letce křivě obviněného z vraždy. Po tomto úspěchu se ve stejný rok objevil s Tomem Cruisem v hlavní roli, ve filmu Stevena Spielberga „Minority Report“. Po volbě Spielberga mají na Colina spadeno i další režiséři.

Po úspěchu filmu Tigerland se opět setkal s režisérem Joelem Schumacherem, kde si zahrál hlavní roli ve filmu Telefonní budka (Phone Booth). Tím zopakoval úspěch se stejným režisérem, se kterým si velice dobře rozumí.

V létě 2002, v komicksovém filmu Daredevil dostal roli toho největšího padoucha Bullseye. A na konci roku natočil spolu s Al Pacinem thriller The Recruit. V roce 2003 si zahrál další velkou hlavní roli a to ve filmu Alexander, kde ztvárnil Alexandra Velikého.

Colin, jako každý nový herec, začínal hrát za pár dolarů. Sotva to stačilo na obživu. Při jeho zlomu dostal za Hartovu válku honorář 2,5 mil. dolarů. To se odehrálo v již zmiňovaném roce 2002, kde nastal jeho největší zlom. Ještě tentýž rok dostal za roli 8 mil. dolarů. Konkrétně za film S.W.A.T. Zdá se, že všichni mají o něho zájem, dokud nebere 20 mil. za roli. Je vidět, že se tento irský herec v Hollywoodu neztratí.
Filmografie: dle: roku